tel:  609 83 83 88

Masaż Tajski Yeshe Nuad (lub Nuad Boran/Tradycyjny/Starożytny/Jogiczny Masaż Tajski) znany jest w Tajlandii od tysięcy lat. Na przestrzeni wieków jego techniki były doskonalone i praktykowane głównie w świątyniach lub klasztorach buddyjskich, a ich przekazy w następnych pokoleniach mnichów odbywały się wyłącznie ustnie.

W Tajlandii Nuad Boran jest gałęzią Tradycyjnej Medycyny Tajskiej, rozpoznawanej przez rząd tajski i traktowany jako remedium na bardzo wiele dolegliwości.

Masaż Tajski jak większość wschodnich metod, jest nakierowany na całościową pracę z ciałem. Koncentruje się nie tylko na systemie mięśniowym, ale również dostrzega centra i kanały energetyczne, którymi płynie energia witalna. Same techniki przypominają akupresurę połączoną z asanami znanymi w jodze. Łączy on też techniki, które zwykle stosowane są oddzielnie takie jak: praca z powięziami, punktami spustowymi, terapia neuromuskularna. Jest typem masażu głębokiego będącego rodzajem terapii skupiającej się na  przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Jest on wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach. Znakomicie sprawdza się m.in. w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku. Stosuje się go również w przypadku przewlekłego bólu czy ograniczenia ruchomości.

Kurs STEP I obejmuje nie tylko solidną porcję technik masażu ale też informacje o tym, w jaki sposób nawyki i stany umysłu znajdują swoje odzwierciedlenie na poziomie ciała. Uczestnicy zapoznają się z założeniami masażu oraz uczą się technik rozluźniających całe ciało "od stóp do głów". Ponadto w czasie kursu uczymy się również przebiegu linii sen co pozwala zbudować solidny fundament, dzięki któremu osoby praktykujące ten masaż mogą się uczyć i rozwijać na kolejnych kurasch.

PROGRAM KURSU:

- Rozgrzewanie ciała, które pozwoli poźniej pracować głębiej

- Masaż stóp i znajdowanie punktów głęboko rozluźniających na stopach

- Masaż zmęczonych nóg, ich rozciąganie i odciążanie, praca z liniami energetycznymi sen

- Znajdowanie pumktów rozluźniających na biodrach oraz techniki otwierające i rozciągające biodra

- Masaż pleców i praca z liniami sen przy kręgosłupie wlezeniu na boku

- Techniki rozlużniające barki, łopatki, szyję w pozycji siedzącej

 - ......i najważniejsze! Jak sprawić, by osoba masowana mogła się rozluźnić i poczuć bezpiecznie

W czasie kursu dużą wagę będziemy przywiązywać do właściwej pozycji, która pozwala zrobić masaż nie obciążający masującego. Dzięki temu, wraz z praktyką masaż będzie się stawał coraz bardziej bezwysiłkowy a świadomość własnego ciała, jego pozycji również w codziennych czynnościach stopniowo będzie wzrastać.

Masaż wykonywany jest na macie leżącej na podłodze. Masowany jest ubrany w wygodny strój, w którym czuje się swobodnie. Z tego względu masaż jest szczególnie polecany osobom, które czują się skrępowane masażem klasycznym.

Każdy uczestnik kursu otrzyma skrypt ułatwiający samodzielne powtarzanie. Wszystkie techniki są przejrzyście zilustrowane w skrypcie, który stanowi później podstawę dla indywidualnej praktyki.

Kurs prowadzi Hania Łubek, dyplomowana terapeutka i nauczycielka masażu tajskiego na poziomie zaawansowanym. Swoją wiedzę i doświadczenie zdobywała zarówno w Polsce jak i w trakcie wielomiesięcznych wyjazdów do Tajlandii (razem ukończyła ponad 1500 godzin szkoleniowych w dziedzinie min. Masażu Tajskiego, Refleksoterapi, Masażu Powięzi oraz Masażu Spa). Od ponad 10 lat prowadzi swoją własną praktykę stąd techniki prezentowane popiera wieloma przykładami dotyczącymi pracy z konkretnymi przypadkami. Wykonuje masaże oraz prowadzi warsztaty i kursy min. w Polsce, Niemczech, Holandii, Austrii i we Włoszech.

 

Przeznaczony dla wszystkich którzy interesują się metodami pracy z ciałem.

Zastanawiasz się czy nasza szkoła jest dla Ciebie odpowiednia? Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Poświęc 5 minut i przeczytaj:

Dlaczego warto wybrać szkołę Anatomic

logo ikona

Termin kursu: od 27 listopada do 01 grudnia 2017r (I stopień)

od 04 grudnia do 08 grudnia 2017r (II stopień)

Zajęcia odbywają sie w godz. 10:00-18:00

 

cena kursu: 1150 zł (cena za jeden stopień)

Czas trwnia kursu: 50 godz dydaktycznych  (każdy ze stopni)

 

Warunkiem odbycia się kursu jest zebranie grupy 8 osób :-), ale nie więcej niż 14 :-)))

przelew button

 

Po zakończeniu szkolenia  kursanci otrzymują Dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie MEN III. Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.


Na zajęcia proszę zabrać wygodny strój sportowy (legginsy, koszulka, skarpetki),  małą miękką poduszkę, koc.

Zapisz sie na kurs *decyduje kolejnosc zgłoszeń

1000 znaków pozostało