tel:  609 83 83 88

Masaż tajski Yeshe Nuad jest zakorzeniony w ponad tysiącletniej tradycji medycznego masażu tajskiego. Łączy on wschód z zachodem i głęboko odpręża, co staje się podstawą osiągania wymiernych efektów terapeutycznych.  Z punktu widzenia szkoły Yeshe, masaż przestaje być zestawem technik służących do “naprawienia” ciała. Staje się natomiast bardzo skutecznym narzędziem pozwalającym rozpuścić napięcia od wewnątrz i doświadczyć stanu rozluźnienia. Ponieważ pozwala lepiej zrozumieć w jaki sposób stan umysłu znajduje swoje odzwierciedlenie w stanie ciała – daje również długotrwałe rezultaty.

Masaż tajski Yeshe Nuad oprócz systemu kostno – mięśniowego dostrzega również centra i kanały którymi płynie energia witalna. Wykorzystanie akupresury, elementów biernej jogi wraz z technikami umożliwiającymi zharmonizowanie kanałów energetycznych pozwala głęboko się rozluźnić.

Masaż Tajski Yeshe Nuad wykorzystuje techniki o wielowiekowej tradycji, znane w tradycyjnym tajskim masażu Nuad Boran.

Nuad Boran, czyli Tradycyjny/Starożytny/Jogiczny Masaż Tajski ewoluuje od 2500 lat. Na przestrzeni wieków jego techniki były doskonalone i praktykowane głównie w świątyniach lub klasztorach buddyjskich, a ich przekazy w następnych pokoleniach mnichów odbywały się wyłącznie ustnie. Pierwsze znane dokumenty, dokładnie opisujące pozycje masażu, zapisano w Tajlandii na liściach palmowych w języku pali dopiero w XVII w. Później wyryto je na płytach kamiennych do dziś dostępnych w światyni Wat Pho w Bangkoku.

masaz tajski
Posąg przedstawiający masaż tajski w świątyni Wat Pho w Bangkoku.

 

Jak większość azjatyckich metod, jest nakierowany na całościową pracę z ciałem. Koncentruje się nie tylko na systemie mięśniowym, ale również dostrzega centra i kanały energetyczne, którymi płynie energia witalna. Same techniki przypominają akupresurę połączoną z asanami znanymi w jodze. Nuad łączy też techniki, które zwykle stosowane są oddzielnie takie jak: praca z powięziami, punktami spustowymi, terapia neuromuskularna.

W Tajlandii Nuad Boran jest gałęzią Tradycyjnej Medycyny Tajskiej, rozpoznawanej przez rząd tajski i traktowany jako remedium na bardzo wiele dolegliwości.

Efekty regularnych sesji

 • Lepsza koncentracja
 • Bardziej przejrzysty i rozluźniony umysł
 • Podniesienie poziomu energii
 • Głębszy oddech i zdrowszy sen
 • Oczyszczenie organizmu z toksyn
 • Poprawa przemiany materii i krążenia
 • Wzmocnienie systemu immunologicznego
 • Wzmocnienie stawów i elastyczności mięśni
 • Rozluźnione plecy, barki, ramiona i szyja
 • Poprawa sylwetki i giętkości całego ciała
 • Rozwinięcie świadomośći ciała i pozytywnych nawyków

Zajęcia, z zakresu masażu tajskiego, w naszej szkole prowadzi wybitna instruktorka p.Hanna Łubek.

Zastanawiasz się czy nasza szkoła jest dla Ciebie odpowiednia? Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Poświęc 5 minut i przeczytaj:

Dlaczego warto wybrać szkołę Anatomic

Zapraszamy na kurs masażu tajskiego. Zapisy trwają.

Zapisz sie na kurs *decyduje kolejnosc zgłoszeń

1000 znaków pozostało