Kurs masaży i terapii ajurwedyjskich
Ajurweda to system medyczny, wywodzący się z Indii, a jednocześnie styl życia, filozofia życia, sztuka życia w zdrowiu i równowadze. Ajur w sanskrycie oznacza życie, weda - wiedza. Zatem ajurweda to wiedza o życiu, o tym, jak żyć zdrowo, mądrze, z poszanowaniem swojego organizmu. Ajurweda służy nam wskazówkami, jak dbać o siebie i swój dobrostan na co dzień. Między innymi bardzo ceni masaż. Masaż w Ajurwedzie uważany jest za sekret długowieczności, piękna i zdrowia – jest równie istotny dla zdrowia jak prawidłowa dieta i zdrowy styl życia. Jest nieodłącznym elementem dbania o zdrowie i profilaktyki zdrowotnej.
Ajurweda to oczywiście również skuteczny system medyczny. I masaż jest jednym z jej kluczowych narzędzi terapeutycznych. Jego celem jest przywrócenie równowagi ciała, umysłu i duszy oraz zdolności naszego organizmu do samouzdrawiania.
Podczas naszego kursu poznasz ajurwedyjskie podejście do masażu i nauczysz się wykonywać kluczowe ajurwedyjskie masaże i terapie ciała.
Dla kogo jest ten kurs:
zarówno dla osób, które już zajmują się pracą z ciałem (masażyści, fizjoterapeuci), jak i dla osób, dla których będzie to pierwszy kurs masażu.
Nie musisz znać podstaw teoretycznych Ajurwedy, poznasz je podczas kursu.
Na kurs składa się:
- Część teoretyczna:
- wprowadzenie do Ajurwedy
- teoria masażu: techniki masażu i ich oddziaływanie, metodyka masażu, wpływ masażu na organizm, wskazania, przeciwskazania
- wprowadzenie do masaży i zabiegów ajurwedyjskich,
- podstawy ziołolecznictwa ajurwedyjskiego w masażu: dobór ziołowych olejów do masażu, stosowanie ziół i olejków eterycznych, własnoręczne przygotowanie olejów i innych produktów używanych do masażu
- bhp pracy masażysty
- Część praktyczna - nauka najważniejszych masaży i terapii ajurwedyjskich:
- abhyanga - olejowy masaż całego ciała - z elementami terapii punktów marma (akupresury ajurwedyjskiej). Abhyanga to masaż najpopularniejszy, najczęściej wykorzystywany w Ajurwedzie. Abhyanga jest masażem stosowanym przy każdym problemie ze zdrowiem, bowiem jego oddziaływanie wykracza poza układ mięśniowy i kostny. Zastosowane techniki i odpowiednio dobrane oleje do masażu tonizują i rozluźniają mięśnie, usuwają sztywność stawów, pobudzają krążenie krwi i usprawniają krążenie limfy, ułatwiają eliminację toksyn z organizmu, stymulują układ immunologiczny, zwiększają dopływ tlenu do tkanek, odżywiają ciało i skórę. Przede wszystkim jednak abhyanga działa tonizująco na system nerwowy. A stymulując kanały energetyczne w ciele poprawia przepływ energii życiowej prany, co poprawia naszą witalność. Pomaga również uwolnić stłumione emocje lub traumy zapisane w ciele. Abhyanga może być także dobrym wstępem do głębszej pracy z klientem, do technik bardziej intensywnych i mobilizacyjnych.
- mukhabhyanga - masaż twarzy
- shiroabhyanga - masaż głowy i obręczy barkowej
- udvartana - masaż całego ciała przy użyciu proszków ziołowych
- shirodhara - zabieg polegający na polewaniu ze specjalnego naczynia czoła klienta olejem ziołowym lub innym płynem o terapeutycznym działaniu
- zabiegi vasti - miejscowe zabiegi stosowane na różnych częściach ciała (np. lędźwiowy odcinek kręgosłupa, kolana), przy użyciu olejów ziołowych
- bashpa sveda - ajurwedyjska sauna parowa
TERMIN KURSU: termin zostanie podany wkrótce
Zajęcia odbywają się w godzinach: 9:00- 18:00
(na pierwsze zajęcia, tj. 14 marca - wtorek, bardzo prosimy o wcześniejsze przybyćie do szkoły, o godzinie 8:30)
Cena kursu: 4900 zł
Prowadzące:
Ewa Szydłowska - konsultantka ajurwedyjska, terapeutka ajurwedyjska, masażystka specjalizująca się w dalekowschodnich technikach pracy z ciałem.
Monika Malec - Ziomkowska - konsultantka ajurwedyjska, terapeutka ajurwedyjska, masażystka, bioenergoterapeutka, nauczycielka jogi, wykładowczyni na kursach dla konsultantów ajurwedy w szkole Shivani Ayurveda Poland.
Obie Pani instruktorki są współzałożycielkami i członkiniami zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy "Prana" - pierwszego w Polsce stowarzyszenia zrzeszającego terapeutów ajurwedyjskich.
Wspólnie wspierają w procesach regeneracji, powrotu do siebie i odzyskiwaniu łączności z ciałem i umysłem w ramach 10-dniowych programów ajurwedyjskiego oczyszczania organizmu.
Wspólnie prowadzą Szkołę Masażu i Terapii Ajurwedyjskich SMiTA, którą założyły, aby dać możliwość uczenia się prawdziwych masaży i terapii ajurwedyjskich w Polsce, bez konieczności wyjazdów do Indii.
Obie uczyły się Ajurwedy w Indiach, między innymi w Shivani Ayurveda, w Dharamsala.
Chcą przekazywać swoją wiedzę i umiejętności, które zyskałyśmy dzięki codziennej pracy przy stole do masażu, wiedzę teoretyczną i praktyczną wynikającą z pracy z klientami jako konsultantki ajurwedyjskie oraz doświadczenie pracy z ciałem zyskane podczas detoksów ajurwedyjskich.
![]() |
Bardzo prosimy wszystkich uczestników o zabranie na zajęcia dużego ręcznika, stroju do przebrania i obuwia zmiennego. |
Po zakończeniu szkolenia kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu.
Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.
Zapisz sie na kurs *decyduje kolejnosc zgłoszeń