fbpx
 
tel:  609 83 83 88

Kursy

Strona uzywa technologii cookies.
- do prowadzenia statystyk
- w mechanizmach księgi gosci.

Kurs masaży i terapii ajurwedyjskich

Ajurweda to system medyczny, wywodzący się z Indii, a jednocześnie styl życia, filozofia życia, sztuka życia w zdrowiu i równowadze. Ajur w sanskrycie oznacza życie, weda - wiedza. Zatem ajurweda to wiedza o życiu, o tym, jak żyć zdrowo, mądrze, z poszanowaniem swojego organizmu. Ajurweda służy nam wskazówkami, jak dbać o siebie i swój dobrostan na co dzień. Między innymi bardzo ceni masaż. Masaż w Ajurwedzie uważany jest za sekret długowieczności, piękna i zdrowia – jest równie istotny dla zdrowia jak prawidłowa dieta i zdrowy styl życia. Jest nieodłącznym elementem dbania o zdrowie i profilaktyki zdrowotnej.

Ajurweda to oczywiście również skuteczny system medyczny. I masaż jest jednym z jej kluczowych narzędzi terapeutycznych. Jego celem jest przywrócenie równowagi ciała, umysłu i duszy oraz zdolności naszego organizmu do samouzdrawiania.

Podczas naszego kursu poznasz ajurwedyjskie podejście do masażu i nauczysz się wykonywać kluczowe ajurwedyjskie masaże i terapie ciała.

Dla kogo jest ten kurs:

zarówno dla osób, które już zajmują się pracą z ciałem (masażyści, fizjoterapeuci), jak i dla osób, dla których będzie to pierwszy kurs masażu.

Nie musisz znać podstaw teoretycznych Ajurwedy, poznasz je podczas kursu.

Na kurs składa się:

 • Część teoretyczna:
 • wprowadzenie do Ajurwedy
 • teoria masażu: techniki masażu i ich oddziaływanie, metodyka masażu, wpływ masażu na organizm, wskazania, przeciwskazania
 • wprowadzenie do masaży i zabiegów ajurwedyjskich,
 • podstawy ziołolecznictwa ajurwedyjskiego w masażu: dobór ziołowych olejów do masażu, stosowanie ziół i olejków eterycznych, własnoręczne przygotowanie olejów i innych produktów używanych do masażu
 • bhp pracy masażysty
 • Część praktyczna - nauka najważniejszych masaży i terapii ajurwedyjskich:
 • abhyanga - olejowy masaż całego ciała - z elementami terapii punktów marma (akupresury ajurwedyjskiej).  Abhyanga to masaż najpopularniejszy, najczęściej wykorzystywany w Ajurwedzie. Abhyanga jest masażem stosowanym przy każdym problemie ze zdrowiem, bowiem jego oddziaływanie wykracza poza układ mięśniowy i kostny.  Zastosowane techniki i odpowiednio dobrane oleje do masażu tonizują i rozluźniają mięśnie, usuwają sztywność stawów, pobudzają krążenie krwi i usprawniają krążenie limfy, ułatwiają eliminację toksyn z organizmu, stymulują układ immunologiczny, zwiększają dopływ tlenu do tkanek, odżywiają ciało i skórę. Przede wszystkim jednak abhyanga działa tonizująco na system nerwowy. A stymulując kanały energetyczne w ciele poprawia przepływ energii życiowej prany, co poprawia naszą witalność. Pomaga również uwolnić stłumione emocje lub traumy zapisane w ciele. Abhyanga może być także dobrym wstępem do głębszej pracy z klientem, do technik bardziej intensywnych i mobilizacyjnych.
 • mukhabhyanga - masaż twarzy
 • shiroabhyanga - masaż głowy i obręczy barkowej
 • udvartana - masaż całego ciała przy użyciu proszków ziołowych
 • shirodhara - zabieg polegający na polewaniu ze specjalnego naczynia czoła klienta olejem ziołowym lub innym płynem o terapeutycznym działaniu
 • zabiegi vasti - miejscowe zabiegi stosowane na różnych częściach ciała (np. lędźwiowy odcinek kręgosłupa, kolana), przy użyciu olejów ziołowych
 • bashpa sveda - ajurwedyjska sauna parowa

 

TERMIN KURSU: termin zostanie podany wkrótce

Zajęcia odbywają się w godzinach: 9:00- 18:00 

(na pierwsze zajęcia, tj. 14 marca - wtorek, bardzo prosimy o wcześniejsze przybyćie do szkoły, o godzinie 8:30)

Cena kursu: 4900 zł

 

Prowadzące:

Ewa Szydłowska - konsultantka ajurwedyjska, terapeutka ajurwedyjska, masażystka specjalizująca się w dalekowschodnich technikach pracy z ciałem.

Monika Malec - Ziomkowska - konsultantka ajurwedyjska, terapeutka ajurwedyjska, masażystka, bioenergoterapeutka, nauczycielka jogi, wykładowczyni na kursach dla konsultantów ajurwedy w szkole Shivani Ayurveda Poland.

Obie Pani instruktorki są współzałożycielkami i członkiniami zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy "Prana" - pierwszego w Polsce stowarzyszenia zrzeszającego terapeutów ajurwedyjskich.

Wspólnie wspierają w procesach regeneracji, powrotu do siebie i odzyskiwaniu łączności z ciałem i umysłem w ramach 10-dniowych programów ajurwedyjskiego oczyszczania organizmu.

Wspólnie prowadzą Szkołę Masażu i Terapii Ajurwedyjskich SMiTA, którą założyły, aby dać możliwość uczenia się prawdziwych masaży i terapii ajurwedyjskich w Polsce, bez konieczności wyjazdów do Indii.

Obie uczyły się Ajurwedy w Indiach, między innymi w Shivani Ayurveda, w Dharamsala.

Chcą przekazywać swoją wiedzę i umiejętności, które zyskałyśmy dzięki codziennej pracy przy stole do masażu, wiedzę teoretyczną i praktyczną wynikającą z pracy z klientami jako konsultantki ajurwedyjskie oraz doświadczenie pracy z ciałem zyskane podczas detoksów ajurwedyjskich.

logo ikona

Dzień

Godzina

Co robimy

Wtorek

9.00 - 13.00

Rozpoczęcie kursu, zagadnienia teoretyczne (podstawy Ajurwedy)

13.00 - 15.00

Przerwa obiadowa

15.00 - 18.00

Zagadnienia teoretyczne (teoria masażu)

Środa

Czwartek

Piątek

Sobota

9.00 -13.00

nauka masaży i zabiegów

13.00 - 15.00

przerwa obiadowa

15.00 - 18.00

nauka masaży i zabiegów

Niedziela

9.00 -13.00

nauka masaży i zabiegów

13.00

zakończenie kursu

Bardzo prosimy wszystkich uczestników o zabranie na zajęcia dużego ręcznika, stroju do przebrania i obuwia zmiennego.

 

przelew button

Po zakończeniu szkolenia  kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu.

Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.


Zapisz sie na kurs
*decyduje kolejnosc zgłoszeń

1000 znaków pozostało