fbpx
 
tel:  609 83 83 88

Kursy

Strona uzywa technologii cookies.
- do prowadzenia statystyk
- w mechanizmach księgi gosci.

Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe (myofascial trigger points) to znacznie podrażnione miejsce w obrębie nadaktywnego pasma mięśnia szkieletowego lub powięzi. Dysfunkcje te najlepiej scharakteryzowali Janet Travell i David Simons. Jednak mechanizm ich powstawania, a także lokalizacja tych zmian nie są do końca poznane. Wiadomo natomiast, że punkty spustowe występują u zdecydowanej większości populacji, a ich terapia przynosi znakomite efekty w wielu dysfunkcjach narządu ruchu, dlatego ich poznanie jest bardzo ważne dla każdego terapeuty.

Terapia punktów spustowych jest jednym z podstawowych narzędzi terapii manualnej, wykorzystywanej  zarówno przez fizjoterapeutów jak i masażystów. Doskonale uzupełnia warsztat pracy, zwiększa efektywność pracy z pacjentem w różnych formach dolegliwości. Badania wykazują, że terapia punktami spustowymi znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji, co w rezultacie zmniejsza napięcie mięśniowe, redukuje chroniczny ból oraz przekłada się na zwiększenie zakresu ruchomości w zaburzonym stawie.

Celem kształcenia jest uzyskanie lub zwiększenie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji uczestników w zakresie podstaw zaburzeń mięśniowo-powięziowych, związanych z występowaniem punktów spustowych. Dodatkowym atrybutem jest wykorzystanie wybranych technik wspomagających terapie. Uczestnik uzyskuje umiejętność praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy, dotyczącej lokalizacji i terapii dysfunkcji układu ruchu, związanych z występowaniem punktów spustowych (kompresja ischemiczna, głęboki masaż poprzeczny czy poizometryczna relaksacja mięśni). Na kursie zostaną przedstawione również techniki autoterapii ww. dysfunkcji.

Program Kursu: 

Część teoretyczna

  • czym są trigger points i jak powstają
  • rola autonomicznego układu nerwowego
  • rodzaje punktów spustowych
  • bezpieczeństwo w pracy terapeuty
  • wybrane techniki terapeutyczne

Podczas kursu poznany techniki dla trigger points :

-technika kompresyjna

-techniki narzędziowe,

-techniki energizacji mięśni (MET),

-poizometryczna relaksacja (PIR),

-techniki napięcie – przeciwnapięcie (strain counterstrain),

-akupunktura bańką


Część praktyczna

Terapia mięśni prostowników grzbietu

Terapia mięśni obręczy biodrowej i uda

Terapia mięśni podudzia i stopy

Terapia mięśni obręczy barkowej i klatki piersiowej

Terapia mięśni kończyny górnej

Terapia mięśni głowy i szyi

Czas trwania kursu: 10 godzin dydaktycznych

Na zajęcia należy zabrać wygodny strój do zajęć praktycznych i duży ręcznik oraz obuwie na zmianę.

Zastanawiasz się czy nasza szkoła jest dla Ciebie odpowiednia? Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Poświęc 5 minut i przeczytaj:

Dlaczego warto wybrać szkołę Anatomic

logo ikona

Termin kursu: 16 listopada 2023r.

Zajęcia odbywają się w godzinach 10:00-18:00

Cena kursu: 700 zł

 

przelew button

Po pozytywnym zdaniu egzaminu kursanci otrzymują Dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu. Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.

Zapisz sie na kurs *decyduje kolejnosc zgłoszeń

1000 znaków pozostało