fbpx
 
tel:  609 83 83 88

Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe (myofascial trigger points) to znacznie podrażnione miejsce w obrębie nadaktywnego pasma mięśnia szkieletowego lub powięzi. Dysfunkcje te najlepiej scharakteryzowali Janet Travell i David Simons. Jednak mechanizm ich powstawania, a także lokalizacja tych zmian nie są do końca poznane. Wiadomo natomiast, że punkty spustowe występują u zdecydowanej większości populacji, a ich terapia przynosi znakomite efekty w wielu dysfunkcjach narządu ruchu, dlatego ich poznanie jest bardzo ważne dla każdego terapeuty.

Terapia punktów spustowych jest jednym z podstawowych narzędzi terapii manualnej, wykorzystywanej  zarówno przez fizjoterapeutów jak i masażystów. Doskonale uzupełnia warsztat pracy, zwiększa efektywność pracy z pacjentem w różnych formach dolegliwości. Badania wykazują, że terapia punktami spustowymi znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji, co w rezultacie zmniejsza napięcie mięśniowe, redukuje chroniczny ból oraz przekłada się na zwiększenie zakresu ruchomości w zaburzonym stawie.

Celem kształcenia jest uzyskanie lub zwiększenie wiedzy, umiejętności oraz kompetencji uczestników w zakresie podstaw zaburzeń mięśniowo-powięziowych, związanych z występowaniem punktów spustowych. Dodatkowym atrybutem jest wykorzystanie wybranych technik wspomagających terapie. Uczestnik uzyskuje umiejętność praktycznego wykorzystania nabytej wiedzy, dotyczącej lokalizacji i terapii dysfunkcji układu ruchu, związanych z występowaniem punktów spustowych (kompresja ischemiczna, głęboki masaż poprzeczny czy poizometryczna relaksacja mięśni). Na kursie zostaną przedstawione również techniki autoterapii ww. dysfunkcji.

Program Kursu:
•    Mięśniowo-powięziowe punkty spustowe - definicja, etiologia;
•    Klasyfikacja punkty spustowych;
•    Techniki palpacji punktów spustowych;
•    Techniki terapeutyczne;
•    Autoterapia.

 Czas trwania kursu: 30 godzin dydaktycznych

na zajęcia należy zabrać wygodny strój do zajęć praktycznych i duży ręcznik

Zastanawiasz się czy nasza szkoła jest dla Ciebie odpowiednia? Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Poświęc 5 minut i przeczytaj:

Dlaczego warto wybrać szkołę Anatomic

logo ikona

Termin kursu: 22-24 listopada 2019r

Zajecia odbywają się w piatek, sobotę i niedzielę 22, 23, 24 listopada 2019r

Zajęcia odbywają się w godzinach: w piątek w godz. 15:00 - 20:00, w sobotę i niedzielę 10:00 - 18:00

Cena kursu: 850 zł

przelew button

Po pozytywnym zdaniu egzaminu kursanci otrzymują Dyplom ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie MEN III. Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.

Zapisz sie na kurs *decyduje kolejnosc zgłoszeń

1000 znaków pozostało