Kurs masażu ABHYANGA (2 dni)

Abhyanga w dosłownym tłumaczeniu znaczy „namaszczenie” i właśnie dlatego ten zabieg jest wykonywany z użyciem dużej ilości oleju. Badania dowodzą, że masaż olejami ajurwedyjskimi intensywnie pobudza układ hormonalny i ma zbawienny wpływ na samopoczucie.  Pomaga poprawić krążenie krwi, łagodzi ból i sztywność mięśni oraz pomaga w odprężeniu. Pomaga również w korygowaniu nierównowagi energii (Dosha) w ciele. Badania dowiodły, ze masaż ABHYANGA ma właściwości odmładzające.

Masaż Abhyanga to tradycyjny masaż ajurwedyjski, który wywodzi się z starożytnych praktyk medycyny indyjskiej. Jest to holistyczna technika masażu, która ma na celu zbalansowanie energii życiowej  w ciele, poprawę krążenia, detoksykację oraz relaksację umysłu i ciała. Kurs masażu Abhyanga oferuje kompleksowe szkolenie w tej dziedzinie, przygotowując uczestników do profesjonalnego wykonywania masażu zgodnie z zasadami ajurwedy. Kurs masażu Abhyanga to doskonała okazja do nauki holistycznych technik masażu, które mogą przynieść wiele korzyści zdrowotnych zarówno dla praktykującego, jak i dla jego klientów.

Program Kursu:

1. Wprowadzenie do Ajurwedy: Poznanie podstawowych zasad ajurwedy, w tym trzech dosha (Vata, Pitta, Kapha) oraz ich wpływu na zdrowie i samopoczucie.
  2. Techniki Masażu: Nauka różnorodnych technik masażu Abhyanga, w tym specjalistycznych ruchów, nacisków i sekwencji.
  3. Użycie Olejków: Zrozumienie roli olejków ajurwedyjskich, ich właściwości i wpływu na różne typy dosha.
  4. Praktyka: Intensywna praktyka masażu pod okiem doświadczonych instruktorów.
  5. Bezpieczeństwo i Higiena: Przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa podczas wykonywania masażu.

Dla kogo jest kurs?

●     Terapeuci masażu, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozszerzyć swoje umiejętności, , naturoterapeuci, konsultanci ajurwedy.

●     Osoby poszukujące nowych metod pracy z ciałem

●     Osoby zainteresowane ajurwedą i holistycznym podejściem do zdrowia.

●     Profesjonaliści z branży wellness i spa.

Jakie są korzyści z udziału w kursie?

Zdobycie umiejętności wykonywania profesjonalnego masażu Abhyanga.

Pogłębienie wiedzy na temat ajurwedy i jej zastosowania w codziennym życiu.

Możliwość pracy w spa, ośrodkach wellness, klinikach ajurwedyjskich.

Certyfikat ukończenia kursu uznawany przez organizacje branżowe.

Kurs jest prowadzony przez certyfikowaną konsultantkę i terapeutkę ajurwedy z wieloletnim doświadczeniem w praktyce i nauczaniu masażu Abhyanga. Organizatorzy zapewniają wszystkie niezbędne materiały szkoleniowe oraz wsparcie w trakcie i po zakończeniu kursu.

Czas trwania kursu: 20 godzin dydaktycznych

Cena kursu za jeden moduł: 1200 zł

Termin kursu: 01-02 marca 2025r.

Bardzo prosimy wszystkich uczestników o zabranie na zajęcia stroju do ćwiczeń, dużego ręcznika i obuwia zmiennego.

Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.