Kurs FACE TAPING’u

Taping (kinestotaping estetyczny) polegający na plastrowaniu twarzy znany jest od dawna. Metoda sięga początków lat 70-tych i opatentowana została przez japońskiego chiropraktyka, doktora Kenzo Kense’a.
Początkowo plastry wykorzystywane były do łagodzenia bólu po kontuzjach, dopiero później odkryto, że znakomicie sprawdzają się również w kosmetologii. Taping twarzy polega na przyklejaniu taśm do twarzy, które są znakomitym uzupełnieniem pielęgnacji anti-aging.
Do zabiegu tapingu używa się taśm kinezjologicznych, to kolorowe plastry, których jeszcze do niedawna używali tylko terapeuci w gabinetach rehabilitacyjnych, w ostatnich latach robią prawdziwą furorę w świecie kosmetologii.Taping twarzy zwiększa przepływ krwi i limfy oraz regeneruje najgłębsze struktury naszej skóry. Działa niczym lifting – skóra po zabiegu jest ujędrniona i wygładzona. Taping wpływa na redukcję zmarszczek, poprawia owal twarzy, widocznie zmniejsza drugi podróbek, likwiduje blizny, poprawia koloryt, a także pomaga w pozbyciu się obrzęków twarzy i szyi.

Działanie tapingu

 • normalizacja napięcia mięśni twarzy
 • redukcja podwójnego podbródka, fałdów nosowo-wargowych i tzw. lwiej zmarszczki
 • podniesienie powiek
 • wygładzenie zmarszczek
 • redukcja worków i obrzęków pod oczami
 • likwidacja drobnych zmarszczek i mimicznych
 • modelowanie owalu twarzy

Podczas szkolenia nabędziesz wiedzę o anatomii twarzy, historii kinesiotapingu oraz ogólnych zasadach oklejania taśmami. Część praktyczna przygotuje Cię do samodzielnego i świadomego wykonywania aplikacji taśmami kinezjologicznymi na twarzy, szyi i dekolcie. Poznasz techniki i tajniki tej bezinwazyjnej metody liftingującej.

Program kursu:

1.Część teoretyczna:

 • podstawy anatomii
 • historia kinesiotapingu
 • wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
 • właściwości i działanie tapingu
 • techniki stosowania, sposoby aplikacji
 • rodzaje kineziotapingu

2.Część praktyczna:

 • przygotowanie do zabiegu
 • normalizacja napięcia mięśniowego
 • poprawa owalu twarzy
 • korekta zmarszczek
 • lifting czoła
 • terapia przeciwobrzękowa
 • taping jako uzupełnienie terapii manualnych

Cena kursu: 550 zł

Termin warsztatów: 10.06.2024r.

Zajęcia odbywają w godz. 10:00-18:00

Bardzo prosimy wszystkich uczestników o zabranie na zajęcia dużego ręcznika, stroju do przebrania i obuwia zmiennego.

Po zakończeniu szkolenia  kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu.

Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.