Kurs FACE TAPING’u

Taping (kinestotaping estetyczny) polegający na plastrowaniu twarzy znany jest od dawna. Metoda sięga początków lat 70-tych i opatentowana została przez japońskiego chiropraktyka, doktora Kenzo Kense’a.
Początkowo plastry wykorzystywane były do łagodzenia bólu po kontuzjach, dopiero później odkryto, że znakomicie sprawdzają się również w kosmetologii. Taping twarzy polega na przyklejaniu taśm do twarzy, które są znakomitym uzupełnieniem pielęgnacji anti-aging.
Do zabiegu tapingu używa się taśm kinezjologicznych, to kolorowe plastry, których jeszcze do niedawna używali tylko terapeuci w gabinetach rehabilitacyjnych, w ostatnich latach robią prawdziwą furorę w świecie kosmetologii.Taping twarzy zwiększa przepływ krwi i limfy oraz regeneruje najgłębsze struktury naszej skóry. Działa niczym lifting – skóra po zabiegu jest ujędrniona i wygładzona. Taping wpływa na redukcję zmarszczek, poprawia owal twarzy, widocznie zmniejsza drugi podróbek, likwiduje blizny, poprawia koloryt, a także pomaga w pozbyciu się obrzęków twarzy i szyi.

Działanie tapingu

• normalizacja napięcia mięśni twarzy
  • redukcja podwójnego podbródka, fałdów nosowo-wargowych i tzw. lwiej zmarszczki
  • podniesienie powiek
  • wygładzenie zmarszczek
  • redukcja worków i obrzęków pod oczami
  • likwidacja drobnych zmarszczek i mimicznych
  • modelowanie owalu twarzy

Podczas szkolenia nabędziesz wiedzę o anatomii twarzy, historii kinesiotapingu oraz ogólnych zasadach oklejania taśmami. Część praktyczna przygotuje Cię do samodzielnego i świadomego wykonywania aplikacji taśmami kinezjologicznymi na twarzy, szyi i dekolcie. Poznasz techniki i tajniki tej bezinwazyjnej metody liftingującej.

Program kursu:

1.Część teoretyczna:

• podstawy anatomii
  • historia kinesiotapingu
  • wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
  • właściwości i działanie tapingu
  • techniki stosowania, sposoby aplikacji
  • rodzaje kineziotapingu

2.Część praktyczna:

• przygotowanie do zabiegu
  • normalizacja napięcia mięśniowego
  • poprawa owalu twarzy
  • korekta zmarszczek
  • lifting czoła
  • terapia przeciwobrzękowa
  • taping jako uzupełnienie terapii manualnych

Termin kursu: 28 października 2024r.

Kalojena edycja kursu: 09 grudnia 2024r.

Po zakończeniu szkolenia  kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu.

Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.