fbpx
 
tel:  609 83 83 88

Strona uzywa technologii cookies.
- do prowadzenia statystyk
- w mechanizmach księgi gosci.

Masaż kręgosłupa wg. Rudolfa Breussa

"Nie ma zużytych tarcz międzykręgowych są tylko zdegenerowane, które można na powrót nawilżyć i ożywić" Rudolf Breuss

Bóle spowodowane zarówno przez dyskopatie czy przepuklinę jądra miażdżystego najczęściej przybierają postać tzw. rwy kulszowej (promieniowanie bólu wzdłuż nerwu kulszowego) 
Breuss uważał jednak że "... pod wpływem dużego ciężaru gąbka może wyschnąć i zostać spłaszczona na cienki plasterek. Jeśli uwolnimy ją od ciężaru i włożymy do wody, to znowu nasiąknie i powróci do starego kształtu". Jego zdaniem podobnie mogą zachowywać się krążki miedzykręgowe w dyskopatii, pod wpływem odpowiedniego nawilżenia mogą one odzyskać utraconą objętość i sprężystość. 

Masaż Breussa to manualno - energetyczny zabieg który usuwa blokady fizyczne i energetyczne. Przy masażu używamy oleju z dziurawca, który ma za zadanie wniknąć do wnętrza krążków międzykręgowych hamując procesy degeneracji oraz uelastycznić tkanki miękkie.


Masaż Breussa posiada cechy zarówno fizjo - jak i bioenergoterapii (jednak bez konieczności posiadania specjalnych predyspozycji). Technika energetyczna jest identyczna jak reguły opracowanej przez Randolpha Stonea metody Polarity, w której pracujemy z magnetyzacją.

Masaż kręgosłupa wg. Breussa to terapia bardzo efektywna, a jednocześnie nawet dla laika stosunkowo łatwa do opanowania.

Kiedy możemy zastosować masaż?

 • przy bólach kręgosłupa - zwłaszcza odcinku lędźwiowo - krzyżowym
 • dyskopatii
 • zablokowanych kręgach
 • wzmożonym napięciu mięśniowym
 • jako zabieg przygotowujący do mobilizacji
 • jako alternatywę, bezbolesną pracę w atakach rwy kulszowej u pacjentów nadwrażliwych i lękliwych, a także u osób, które mają tak silne bóle, że nie zgadzają się na zabieg korekty
 • w stanach napięcia emocjonalnego


Program szkolenia :

 • Dlaczego masaż Breussa?
 • Cudowny olej z dziurawca
 • Przygotowanie do zabiegu
 • Instruktaż masażu

 

Cz. 1 - manualna

Cz. 2 - magnetyzacja

Praktyka - praca w parach

Techniki uzupełniające masaż:

- bańki chińskie

- wałek wieloigłowy

- kamerton

Zajęcia prowadzi:

Edyta Barańska - dyplomowany Naturopata, nauczyciel jogi, od 2014 roku właściciel gabinetu HARA Joga i Terapia w Człuchowie. W swojej pracy terapeuty holistycznego stosuje szeroki wachlarz technik terapeutycznych, tj. masaże, refleksologię, bańki chińskie, dietoterapie, medycynę chińską, ayurwedę, medycynę germańską, terapie dźwiękiem, muzykoterapię dogłębno - komórkową, ekstrakty dr Bacha.

Prowadzi cykliczne warsztaty i wyjazdy regenerujące, kręgi kobiet oraz Kąpiele w Dźwiękach.

Prywatnie praktykuje jogiczny styl życia, kontemplując wędrówkę duszy i żyjąc w zgodzie w rytmem natury i prawami boskimi.

Zastanawiasz się czy nasza szkoła jest dla Ciebie odpowiednia? Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Poświęc 5 minut i przeczytaj:

Dlaczego warto wybrać szkołę Anatomic

logo ikona

Cena kursu: 600 zł

Termin warsztatów:  08 października 2023r.

Zajęcia odbywają w godz. 10:00-18:00

Bardzo prosimy wszystkich uczestników o zabranie na zajęcia dużego ręcznika, stroju do przebrania i obuwia zmiennego.

 

przelew button

Po zakończeniu szkolenia  kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu.

Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.


Zapisz sie na kurs
*decyduje kolejnosc zgłoszeń

1000 znaków pozostało