Kurs Masażu Breussa

Masaż kręgosłupa wg. Rudolfa Breussa

Nie ma zużytych tarcz międzykręgowych są tylko zdegenerowane, które można na powrót nawilżyć i ożywić – Rudolf Breuss


Bóle spowodowane zarówno przez dyskopatie czy przepuklinę jądra miażdżystego najczęściej przybierają postać tzw. rwy kulszowej (promieniowanie bólu wzdłuż nerwu kulszowego)
Breuss uważał jednak że

… pod wpływem dużego ciężaru gąbka może wyschnąć i zostać spłaszczona na cienki plasterek. Jeśli uwolnimy ją od ciężaru i włożymy do wody, to znowu nasiąknie i powróci do starego kształtu

Jego zdaniem podobnie mogą zachowywać się krążki miedzykręgowe w dyskopatii, pod wpływem odpowiedniego nawilżenia mogą one odzyskać utraconą objętość i sprężystość

Masaż Breussa to manualno – energetyczny zabieg który usuwa blokady fizyczne i energetyczne. Przy masażu używamy oleju z dziurawca, który ma za zadanie wniknąć do wnętrza krążków międzykręgowych hamując procesy degeneracji oraz uelastycznić tkanki miękkie.

Masaż Breussa posiada cechy zarówno fizjo – jak i bioenergoterapii (jednak bez konieczności posiadania specjalnych predyspozycji). Technika energetyczna jest identyczna jak reguły opracowanej przez Randolpha Stonea metody Polarity, w której pracujemy z magnetyzacją.

Masaż kręgosłupa wg. Breussa to terapia bardzo efektywna, a jednocześnie nawet dla laika stosunkowo łatwa do opanowania.

Kiedy możemy zastosować masaż?

 • przy bólach kręgosłupa – zwłaszcza odcinku lędźwiowo – krzyżowym
  dyskopatii
 • zablokowanych kręgach
 • wzmożonym napięciu mięśniowym
 • jako zabieg przygotowujący do mobilizacji
 • jako alternatywę, bezbolesną pracę w atakach rwy kulszowej u pacjentów nadwrażliwych i lękliwych, a także u osób, które mają tak silne bóle, że nie zgadzają się na zabieg korekty
 • w stanach napięcia emocjonalnego

Program szkolenia :

 • Dlaczego masaż Breussa?
 • Cudowny olej z dziurawca
 • Przygotowanie do zabiegu
 • Instruktaż masażu

Cz. 1 – manualna

Cz. 2 – magnetyzacja

Praktyka – praca w parach

Techniki uzupełniające masaż:

 • bańki chińskie
 • wałek wieloigłowy
 • kamerton

Zajęcia prowadzi:

Edyta Barańska – dyplomowany Naturopata, nauczyciel jogi, od 2014 roku właściciel gabinetu HARA Joga i Terapia w Człuchowie. W swojej pracy terapeuty holistycznego stosuje szeroki wachlarz technik terapeutycznych, tj. masaże, refleksologię, bańki chińskie, dietoterapie, medycynę chińską, ayurwedę, medycynę germańską, terapie dźwiękiem, muzykoterapię dogłębno – komórkową, ekstrakty dr Bacha.

Prowadzi cykliczne warsztaty i wyjazdy regenerujące, kręgi kobiet oraz Kąpiele w Dźwiękach.

Prywatnie praktykuje jogiczny styl życia, kontemplując wędrówkę duszy i żyjąc w zgodzie w rytmem natury i prawami boskimi.

Cena kursu: 600 zł

Termin warsztatów: 29 września 2024r.

Zajęcia odbywają w godz. 10:00-18:00


Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje Zaświadczenie ukończenia kursu MEN III/1 oraz Certyfikat w języku polskim i angielskim.


Bardzo prosimy wszystkich uczestników o zabranie na zajęcia dużego ręcznika, stroju do przebrania i obuwia zmiennego.

Po zakończeniu szkolenia  kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu MEN III/1.

Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.