Kurs Masażu Breussa

Masaż kręgosłupa wg. Rudolfa Breussa

Nie ma zużytych tarcz międzykręgowych są tylko zdegenerowane, które można na powrót nawilżyć i ożywić – Rudolf Breuss

Bóle spowodowane zarówno przez dyskopatie czy przepuklinę jądra miażdżystego najczęściej przybierają postać tzw. rwy kulszowej (promieniowanie bólu wzdłuż nerwu kulszowego)
Breuss uważał jednak że

… pod wpływem dużego ciężaru gąbka może wyschnąć i zostać spłaszczona na cienki plasterek. Jeśli uwolnimy ją od ciężaru i włożymy do wody, to znowu nasiąknie i powróci do starego kształtu

Jego zdaniem podobnie mogą zachowywać się krążki miedzykręgowe w dyskopatii, pod wpływem odpowiedniego nawilżenia mogą one odzyskać utraconą objętość i sprężystość

Masaż Breussa to manualno – energetyczny zabieg który usuwa blokady fizyczne i energetyczne. Przy masażu używamy oleju z dziurawca, który ma za zadanie wniknąć do wnętrza krążków międzykręgowych hamując procesy degeneracji oraz uelastycznić tkanki miękkie.

Masaż Breussa posiada cechy zarówno fizjo – jak i bioenergoterapii (jednak bez konieczności posiadania specjalnych predyspozycji). Technika energetyczna jest identyczna jak reguły opracowanej przez Randolpha Stonea metody Polarity, w której pracujemy z magnetyzacją.

Masaż kręgosłupa wg. Breussa to terapia bardzo efektywna, a jednocześnie nawet dla laika stosunkowo łatwa do opanowania.

Kiedy możemy zastosować masaż?

• przy bólach kręgosłupa – zwłaszcza odcinku lędźwiowo – krzyżowym
    dyskopatii
  • zablokowanych kręgach
  • wzmożonym napięciu mięśniowym
  • jako zabieg przygotowujący do mobilizacji
  • jako alternatywę, bezbolesną pracę w atakach rwy kulszowej u pacjentów nadwrażliwych i lękliwych, a także u osób, które mają tak silne bóle, że nie zgadzają się na zabieg korekty
  • w stanach napięcia emocjonalnego

Program szkolenia :

• Dlaczego masaż Breussa?
  • Cudowny olej z dziurawca
  • Przygotowanie do zabiegu
  • Instruktaż masażu

Cz. 1 – manualna

Cz. 2 – magnetyzacja

Praktyka – praca w parach

Techniki uzupełniające masaż:

• bańki chińskie
  • wałek wieloigłowy
  • kamerton

Zajęcia prowadzi:

Edyta Barańska – dyplomowany Naturopata, nauczyciel jogi, od 2014 roku właściciel gabinetu HARA Joga i Terapia w Człuchowie. W swojej pracy terapeuty holistycznego stosuje szeroki wachlarz technik terapeutycznych, tj. masaże, refleksologię, bańki chińskie, dietoterapie, medycynę chińską, ayurwedę, medycynę germańską, terapie dźwiękiem, muzykoterapię dogłębno – komórkową, ekstrakty dr Bacha.

Prowadzi cykliczne warsztaty i wyjazdy regenerujące, kręgi kobiet oraz Kąpiele w Dźwiękach.

Prywatnie praktykuje jogiczny styl życia, kontemplując wędrówkę duszy i żyjąc w zgodzie w rytmem natury i prawami boskimi.

Termin warsztatów: 29 września 2024r.

Po zakończeniu szkolenia  kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu MEN III/1.

Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.