Kurs masażu głowy

Kurs masażu głowy „Miej to z głowy” 😉

Bóle i dolegliwości obszaru głowy potrafią skutecznie utrudniać życie. Przewlekły stan pogłębia złe samopoczucie i generuje coraz bardziej dotkliwe objawy, takie jak zaburzenia widzenia, zawroty głowy, niedotlenienie, problemy ze szczęką i zębami, bóle, kłucia  a nawet szumy w uszach.  Regularnie stosowany masaż głowy może okazać się bardzo skutecznym narzędziem w walce z migrenami, złagodzi napięcia i poprawi krążenie krwi w tym obszarze. Często nie zdajemy sobie sprawy, że bóle głowy są odpowiedzialne za powstawanie wielu zmarszczek mimicznych, przysłowiowy grymas bólu czy zmęczenia na twarzy.

Jest wiele technik terapeutycznych, dzięki którym można przynieść ulgę cierpiącemu z bólu klientowi, ale którą technikę wybrać? Która jest najlepsza?

Stworzyliśmy kurs, podczas którego przedstawimy kompilację technik masażu klasycznego, masażu powięziowego, masażu relaksacyjnego, masażu tkanek głębokich, refleksoterapii, energetyki oraz terapii punktów spustowych. Wszystko to, aby przywrócić równowagę w organizmie i pozbyć się uporczywych dolegliwości.

I nazwaliśmy go przewrotnie „MIEJ TO Z GŁOWY” 😉

Program kursu:

  1. Podstawy anatomii głowy, twarzy, karku i szyi
  2. Mapa akupresurowa głowy, twarzy i ucha
  3. Wskazania i przeciwwskazania do wykonania zabiegu
  4. Wykorzystanie olejków eterycznych w terapii masażu głowy
  5. Wpływ masażu na stan skóry głowy
  6. Korzyści z zabiegu
  7. Omówienie technik zastosowanych podczas zabiegu
  8. Pokaz zabiegu i omówienie poszczególnych jego etapów
  9. Ćwiczenia

Termin kursu: 30 lipca 2024r.

Cena kursu: 700 zł

Zajęcia odbywają się w godz. 10:00 – 18:00

Czas trwania kursu to 10 godzin dydaktycznych


Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje Zaświadczenie ukończenia kursu MEN III/1 oraz Certyfikat w języku polskim i angielskim.