Kurs masażu kobiet w ciąży

Kurs przeznaczony jest dla masażystów i fizjoterapeutów chcących podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.


Obecnie uważa się, że kobiety w ciąży mogą a nawet powinny korzystać z masażu. Celem masażu jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach podlegających nadmiernemu obciążeniu: barki, kark i szyja, grzbiet – szczególnie z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym, kończyny dolne i stawy kończyn dolnych. W miarę jak dziecko rośnie, u kobiety zmienia się środek ciężkości ciała. Kręgosłup jest przeciążony. Na ogół lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się. Poza tym rosnący płód uciska naczynia krwionośne powodując zaburzenia krążenia, czego efektem jest zastój krwi w nogach.

Program Kursu:

  • Zalety terapii
  • Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
  • Psychologiczny i duchowy aspekt masażu
  • Przygotowanie do zabiegu
  • Zasady i metodyka zabiegu
  • Praktyczna nauka masażu kobiety ciężarnej
  • Rewitalizacja poporodowa (masaż rozstępów skórnych, masaż blizny pooperacyjnej cięcia cesarskiego

Czas trwania kursu: 10 godzin dydaktycznych

Cena kursu: 550 zł.

Termin kursu: 25 marca 2024r.

Zajęcia odbywają się w godzinach 10:00-18:00


Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje Zaświadczenie ukończenia kursu MEN III/1 oraz Certyfikat w języku polskim i angielskim.

Po zakończeniu szkolenia  kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu. Dokumenty wydawane przez naszą placówkę honorowane są na terenie całej UE.