Kurs masażu KORUGI face lift z elementami kinesiotapingu (2 dni)

KORUGI face lift z elementami kinesiotapingu to autorski masaż rozluźniający ciało i relaksujący mięsie twarzy, a także odżywiający kości twarzoczaszki. W masażu tym stosuje się  azjatyckie techniki głęboko wchodząc w tkanki, metoda ta ma na celu opóźnienie procesów starzenia, mocny lifting, redukcję zmarszczek, odżywienie a przede wszystkim wpływa na poprawę owalu twarzy i uwydatnienie kości policzkowych.

Masaż ma swoją wielką historię i pochodzi z Korei, działa nie tylko na skórę, ale także na kości, tkankę tłuszczową i mięśniową.

Dla przedłużenia efektu masażu zalecany jest kinesiotaping twarzy, który jest częścią szkolenia. Podczas szkolenia zostanie przekazana wiedza nie tylko na temat technik koreańskiego masażu, ale także techniki aplikacji tapów na zmarszczki mimiczne: lwia zmarszczka, bruzdy nosowo wargowe, marionetki, opadające powieki, owal twarzy, zmarszczki poprzeczne na czole.

Część teoretyczna – 10% szkolenia

1. Anatomia mięśni twarzy oraz kości twarzoczaszki, przyczyny powstawania zmarszczek

2.  Zalety masażu

4. Wskazania i przeciwskazania do masażu

I – Relaksacja ciała, rozciaganie

II – Masaż czepca ściągnistego, akupresura głowy

III – Masaż tkanek głębokich

IV – Relaksacja i drenaż

V- Techniki modelujące twarz

VI – Relaks twarzy, głowy, ciała

5. Zasady działania kinesiotapingu twarzy, rodzaje aplikacji, przeciwskazania i wskazania

6. Omówienie etapów masażu Korugi Face Lift

Część praktyczna – 90% szkolenia

7. Praca w parach, fazy masażu podzielone na dwa dni

8.  Aplikacje kinesiotapingu

Termin kursu: 23-24 listopada 2024r.

Zajęcia odbywają się w godz. 10:00-18:00

Czas trwania kursu: 20 godzin dydaktycznych