Kurs masażu liftingującego twarzy bańką próżniową

Podstawowym celem masażu twarzy bańką próżniową jest poprawa wyglądu skóry twarzy.

Za pomocą baniek próżniowych wykonujemy intensywny, ujędrniający i odmładzający masaż twarzy, który między innymi pomaga zlikwidować zastoje limfatyczne. Jest to jedna z najlepszych metod likwidujących obrzęki. Ponadto pobudza procesy metaboliczne wspomagając detoksykację tkanek okolicy twarzy. Taki masaż rozluźnia mięśnie, co przyczynia się do zmniejszenia zmarszczek.

Masaż ten, pozwala na osiągnięcie szybkich i widocznych efektów poprawy wyglądu skóry twarzy. Stymulowanie skóry tej okolicy ciała przy pomocy bańki redukuje zmarszczki, zmniejsza obrzęki, ujędrnia skórę, poprawia jej elastyczność, powoduje rozluźnienie mięśni twarzy, oczyszcza pory, a także usprawnia usuwanie toksyn. Regularne wykonywanie zabiegu przyczynia się również do poprawy owalu twarzy. Terapia bańkami próżniowymi działa głównie poprzez pobudzenie krążenia. Masaż lift bańkami można również traktować jako zabieg profilaktyczny, zapobiegający pierwszym oznakom starzenia się skóry twarzy.

Działanie masażu bańką chińską:

 • Uelastycznia skórę
 • Redukuje zmarszczki
 • Poprawia kolor skóry
 • Pobudza syntezę kolagenu
 • Zmniejsza opuchliznę i obrzęki na twarzy
 • Poprawia i pobudza ukrwienie tkanek oraz działanie układu limfatycznego
 • Rozluźnia napięte mięśnie, dzięki czemu twarz wygląda na zrelaksowaną i gładszą
 • Oczyszcza pory i przyspiesza usuwanie toksyn

Program szkolenia:

 • Anatomia mięśni twarzy
 • Rodzaje zmarszczek mimicznych i przyczyna ich powstawania
 • Historia masażu bańką
 • Wskazania i przeciwskazania do masażu bańkami  próżniowymi
 • Zasady i działanie baniek
 • Rodzaje baniek
 • Techniki i metodyka pracy z bańkami próżniowymi na mięśniach twarzy
  • drenaż
  • lifting
  • rozluźnianie mięśni
  • wygładzanie zmarszczek
 • Cwiczenia praktyczne z facefitness i automasażu bańkami
 • Praktyczny trening masażu bańkami próżniowymi w parach

Termin kursu: 19 lipca 2024r.

Cena kursu: 550 zł

Zajęcia odbywają się w godz. 10:00 – 18:00

Czas trwania kursu to 10 godzin dydaktycznych


Po ukończeniu każdego z modułów uczestnik szkolenia otrzymuje Zaświadczenie ukończenia kursu MEN III/1 oraz Dyplom w języku polskim i angielskim.


Zapraszamy !