Kurs masażu transbukalnego (2 dni)

Masaż transbukalny – wewnątrzustny inaczej policzkowy lub masaż wewnętrzny twarzy (franc. Buccal – policzkowy lub nawiązujący do jamy ustnej), polega na oddziaływaniu na mięśnie twarzy intro-ustnie, czyli poprzez jamę ustną. Twórcą tego masażu jest francuska biochemik Joelle Siocco.

Jest to masaż wykonywany wewnątrz jamy ustnej, polega na obustronnym stymulowaniu tkanek twarzy. Zadaniem tego masażu jest zredukowanie napięcia mięśni, wygładzenie zmarszczek, pobudzenie mikrokrążenia, stymulacja wydzielania elastyny i kolagenu oraz przywrócenie prawidłowych napięć mięśni twarzy i dekoltu. Wysoka skuteczność zabiegu polega na jednoczesnym oddziaływaniu na wszystkie warstwy tkanek, skórę, mięśnie powierzchowne i głębokie (mimiczne i żwacze), warstwę tłuszczową oraz tkankę kostną.

Zalety zabiegu:

• Efekt widoczny już po pierwszej sesji.
  • Skóra staje się jędrniejsza, bardziej napięta i odżywiona.
  • Kontur twarzy jest wyraźniejszy.
  • Oddziaływanie następuje na poziomie komórkowym, co sprzyja odnowie komórkowej.
  • Technika ta normalizuje metabolizm, w wyniku czego obrzęki na twarzy, pod oczami zmniejszają się lub całkowicie zanikają.
  • W przypadku zaburzenia mimiki twarzy masaż policzkowy ma nie tylko działanie kosmetologiczne, ale przed wszystkim terapeutyczne.
  • Przy regularnych zabiegach podwójny podbródek znika, a fałd nosowo-wargowy znacząco się zmniejsza.

Program szkolenia obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w tym:

• podstawy anatomii i fizjologii- mięśnie twarzy i szyi, dekoltu
  • układ limfatyczny i jego udział w technikach masażu
  • zalety masażu transbukalnego
  • rodzaje, sposoby starzenia się twarzy
  • przeciwwskazania i wskazania do zabiegu
  • przygotowanie do zabiegu (drenaż limfatyczny i rozgrzanie tkanek twarzy)
  • zasady i metodyka masażu transbukalnego (technika wewnątrzustna, rzeźbiarsko-modelarska)

Zabieg wykonywany jest w rękawiczkach.

Kurs przeznaczony jest dla masażystów, fizjoterapeutów, kosmetyczek.

Termin kursu: 28-29 września 2024 r.

Kolejna edycja kursu: 09-10 listopada 2024 r.

Aby zapisać się na kurs należy wysłać zgłoszenie na adres biuro@anatomic.szkola.pl w tytule wiadomości „transbukalny”

Przyjmujemy również zgłoszenia drogą telefoniczną 609 83 83 88