Kurs masażu twarzy KOBIDO (2 dni)

Japoński Masaż Twarzy KOBIDO to niepowtarzalna forma sztuki masażu, której rytuał podlega ściśle określonym regułom, bazującym na tradycji medycyny chińskiej.

Większość metod masażu działa na powierzchni twarzy, a Masaż Twarzy poprzez złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Masaż Twarzy wyróżnia się największą ilością i złożonością zastosowanych technik manualnych.

Masaż Twarzy jest często określany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Masaż ten to manualny, bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry.

Na naszym szkoleniu przedstawimy autorski masaż twarzy liftingująco-rewitalizujący oparty na zabiegach wywodzących się z Chin i Japonii.

Program autorskiego szkolenia obejmuje część teoretyczną i praktyczną, w tym:

1. Część teoretyczna
  • Historia i filozofia Masażu Twarzy
  • Anatomia – mięśnie twarzy i szyi
  • Zalety masażu:
    • Wpływ na skórę twarzy
    • Wpływ na mięśnie twarzy
    • Wpływ na wygląd ogólny twarzy
  • Wywiad
  • Przeciwwskazania i wskazania do masażu
  • Zasady i metodyka masażu
  • Przygotowanie do masażu

2. Część praktyczna

• Przygotowanie do zabiegu – demakijaż
  • Uelastycznienie tkanek całej głowy
  • Relaksacja (ramiona, kark, szyja, dekolt, głowa)
  • Drenaż limfatyczny
  • Procedura liftingująca
  • Procedura modelująca

Termin kursu: 10-11 sierpnia 2024r.

Kolejna edycja kursu: 26-27.10.2024r.

Kolejna edycja kursu: 07-08.12.2024r.

Po zakończeniu szkolenia kursanci otrzymują certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim oraz zaświadczenie ukończenia kursu.