Refleksologia rąk – bezpieczna i naturalna terapia.

Czy chcesz poczuć na sobie działanie refleksologii rąk?

Czujesz, że potrzebujesz relaksu ? Masz jakieś dolegliwości bólowe lub chcesz komuś pomóc?

Tym razem nauczysz się wykorzystywać RĘCE do celów terapeutycznych.

Refleksologię rąk możesz łączyć z pracą na stopach, z innymi terapiami lub traktować ją jako samodzielną terapię. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, można ją wykonywać dorosłym oraz dzieciom. Zalecana jest szczególnie osobom pracującym rękoma, ponieważ jest ukojeniem dla zmęczonych i przepracowanych rąk.

Ręce są najbardziej dostępne, dzięki nim poznajemy, uczymy i komunikujemy się ze światem. Na nich znajdują się mapy odruchowe korespondujące z różnymi narządami wewnętrznymi i częściami ciała.

Refleksologia rąk

• Pomaga równoważyć dolegliwości fizyczne jak i emocjonalne.
  • Wzmacnia i przyspiesza procesy regeneracji i powrotu do zdrowia.
  • Może być formą autoterapii.
  • Pomaga pozbyć się bólu oraz redukuje napięcia i stres.
  • Jest bardzo dostępna, można ją przeprowadzać w domu i w gabinecie.
  • Poprawia jakość snu.
  • Jest wsparciem dla kondycji i wyglądu rąk a przy okazji ma dobroczynny wpływ na całe ciało.
  • Pomaga pozbyć się uczucia zimna.

Podczas warsztatu nauczysz się wykonywać pełen zabieg i odczujesz wartość tego zabiegu.

Na warsztacie będzie:

I część teoretyczna – krótki wstęp

• Historia refleksologii
  • Wskazania i przeciwskazania do zabiegu refleksologii
  • Działanie refleksologii
  • Anatomia rąk
  • Nakreślanie mapy rąk (rozmieszczenie receptorów i meridianów)

II Część praktyczna- wykonanie zabiegu na rękach

• Techniki relaksacyjne
  • Podstawowe techniki pracy
  • Główne choroby rąk
  • Ćwiczenia rąk.

Joanna Szabat

Dyplomowany refleksolog, specjalizujący się w refleksologii terapeutycznej.

Pasjonuje się od wielu lat naturalnymi metodami służącymi zdrowiu ciała i umysłu.

Interesuje się kulturą dalekiego wschodu, naukami o naturze umysłu, medycyną chińską i masażem tajskim.

Otrzymała wykształcenie z zakresu refleksologii u Takashi Yoshizawy – wieloletniego praktyka refleksologii i masażu tajskiego, ucznia i asystenta Ajana Pichesta.

Uczyła się refleksologii także w Polskim Instytucie Refleksologii i naukę zakończyła egzaminem certyfikującym.

Wykorzystuje na co dzień zgromadzone doświadczenie i wiedzę w prywatnym gabinecie, niosąc pomoc wielu potrzebującym.

Refleksologia jest przede wszystkim jej pasją, dzięki której pomaga innym odzyskać radość z życia bez bólu i chorób.

Ukończone kursy :

• Refleksologia stóp – Takashi Yoshizawa
  • Refleksologia rąk – Takashi Yoshizawa
  • I, II, III stopnie refleksologii stóp – Polski Instytut Refleksologii
  • Refleksologia rąk – Polski Instytut Refleksologii
  • I, II stopień Refleksologia twarzy i głowy – Polski Instytut Refleksologii
  • Warsztaty dla zaawansowanych refleksologów – Praca na paznokciach. Głowa i mózg w refleksologii oraz Zaburzenia w życiu seksualnym a praca refleksologii.
  • Warsztaty dla zaawansowanych refleksologów – Refleksologia terapeutyczna dla dzieci.
  • Dietetyka TCM u Agnieszki Krzemińskiej – Szkoła Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Tomo.
  • Lifting Terapeutyczny Twarzy DRE – Szkoła Multiterapii Beaty Sekuły.

Termin kursu: 16 września 2024 r. (niedziela)