Chiropraktyka – poziom podstawowy (3 dni)

Kurs chiropraktyki poziom podstawowy, to fundament, na którym zbudujecie wiedzę i umiejętności potrzebne do poznania i praktykowania tej fascynującej dziedziny. Podczas zajęć skoncentrujemy się na diagnostyce i zapobieganiu zaburzeniom układu ruchu, szczególnie kręgosłupa.

Kurs oparty jest na autorskim programie mgr fizjoterapii Kamila Rządkowskiego – Wiceprezesa Stowarzyszenia „Chiropraktycy Polscy”, chiropraktyka i specjalistę ds. medycyny niekonwencjonalnej. Jego praca jest dla niego pasją! Od wielu lat z powodzeniem prowadzi swój gabinet i pracując z pacjentami wykorzystuje techniki, które przedstawi na naszym szkoleniu.

Kurs chiropraktyki – poziom podstawowy to szkolenie, podczas którego poznacie specjalnie dobrane techniki chiropraktyczne, które w połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami, odżywianiem i stylem życia, przyczynią się do poprawy jakości życia pacjentów zgłaszających się do Waszych gabinetów.

Podczas trzydniowego kursu uczestnicy otrzymają kompleksowe wprowadzenie do manipulacji, zasad bezpieczeństwa i technik terapeutycznych. Dzięki naszemu programowi poznają specjalnie dobraną gamę technik manipulacyjnych, które mogą zastosować w praktyce, wspierając zdrowie i komfort swoich pacjentów. Nasz instruktor kładzie duży nacisk na zrozumienie przyczyn oraz bezpieczne i efektywne wykonywanie manipulacji.

Kurs obejmuje teoretyczne wykłady oraz praktyczne ćwiczenia, dzięki którym uczestnicy zdobędą niezbędną wiedzę anatomiczną i biomechaniczną.

Nasze szkolenie to doskonały wybór dla fizjoterapeutów, rehabilitantów, masażystów, naturopatów, studentów fizjoterapii (po ukończonym pierwszym roku studiów) oraz studentów kierunków medycznych.

Dołącz do naszej społeczności absolwentów i rozwijaj się w fascynującej dziedzinie chiropraktyki! Zapisz się już dziś i wejdź na drogę do pełniejszej wiedzy i zdobycia umiejętności w tej ekscytującej dziedzinie!

Po ukończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie i dyplom w języku polskim i angielskim.

Program kursu:

Teoria:

• Omówienie wybranych badań w zakresie stosowania technik chiropraktycznych
  • Chiropraktyka kiedyś i dziś
  • Działanie zabiegów na ciało i umysł
  • Podstawy neurofizjologii
  • Teoria i sztuka manipulacji
  • Impuls chiropraktyczny
  • Wewnętrzny układ naprężeń
  • Zastosowanie wybranych technik manipulacyjnych

Praktyka:

• Manipulacja miednicy w osi pionowej