Kurs „Masaż stóp z elementami refleksoterapii”

Masaż tajski stosowany jest zarówno profilaktycznie jak i jako środek leczniczy. Stanowi doskonałą formę relaksacji jak i uzupełnienie standardowych zabiegów terapii manualnej i masażu. Z jego znajomości skorzystać mogą głównie fizjoterapeuci, masażyści, specjaliści odnowy biologicznej, nauczyciele jogi oraz kosmetyczki zajmujące się także masażem.


Kurs prowadzony jest przez Piotra Druzgałę – magistra fizjoterapii, który od 20 lat mieszka w Tajlandii, absolwenta AWF-Kraków oraz najbardziej znanej i szanowanej szkoły tradycyjnej medycyny tajskiej WAT Pho w Bangkoku oraz pierwszego polskiego autora podręcznika do masażu tajskiego pt.: „Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik” oraz książki o tajskiej kulturze „Co kryje tajski uśmiech”. Piotr prowadzi kursy masażu tajskiego od ponad 10 lat łącząc wiedzę z fizjoterapii, osteopatii i innych dziedzin medycyny z tradycyjnymi technikami masażu tajskiego czyniąc w ten sposób masaż tajski bardziej skutecznym narzędziem w rękach masażysty czy fizjoterapeuty.

Opis kursu

Masaż ten to zabieg relaksacyjny, podczas którego wykorzystuje się olejki oraz naciska główne punkty refleksyjne na stopach. Według tradycji podaje się, że stymuluje on organizm na poziomie 25 %. Zabieg ten pobudza cały organizm za sprawą połączeń nerwowych między punktami refleksologii zlokalizowanymi na stopach a organami i systemami ciała. Delikatne ugniatanie i masowanie nie tylko zatem relaksuje, lecz także aktywizuje i przywraca ciału harmonię i równowagę.

Dla kogo

Masaż ten przeznaczony jest dla każdego, na „domowy użytek” oraz komercyjnie dla kosmetyczek, masażystów, specjalistów odnowy biologicznej, jako skuteczna metoda odnowy biologicznej, rewitalizacji, a także utrzymania zakresu ruchów w stawach i elastyczności mięśni.

Skorzystają z niego także osoby niezwiązane z medycyną czy kosmetologią, jak np. wielbiciele jogi, gdyż masaż może posłużyć jako element zaciskania więzi rodzinnych i partnerskich.

Program kursu

 • Podstawowe informacje na temat refleksologii
 • Lokalizacji punktów refleksyjnych na stopach
 • Przygotowanie olejków i kremu do masażu
 • Masażu stóp z wykorzystaniem dłoni oraz patyczka do masażu
 • Wskazówki praktyczne, jak przygotować siebie i miejsce do masażu

Czego się nauczysz:

 • Szybkiej i skutecznej metody relaksacji jaką jest masaż stóp
 • Jak rozluźnić i dać odpocząć nogom a tym samym całemu ciału
 • Podstaw tradycyjnej tajskiej refleksologii
 • Lokalizacji punktów refleksyjnych na stopach oraz, z którymi organami i systemami ciała są one połączone
 • Prawidłowego wykonania tajskiego masażu stóp trwającego ok. 45 min. z wykorzystaniem dłoni oraz patyczka do masażu
 • Wskazówek praktycznych jak przygotować siebie, i miejsce do masażu
 • Bezpiecznego i ergonomicznego wykorzystania swojego ciała podczas masażu.

Ponadto:

 • Nawiążesz ciekawe kontakty.
 • Pożytecznie i mile spędzisz czas.
 • Może nawet zaplanujesz wyjazd do Tajlandii….

Termin kursu: 09 lipca 2024r.

Cena kursu: 700 zł

Zajęcia odbywają się w godz. 10:00 – 18:00

Czas trwania kursu to 10 godzin dydaktycznych

Kładziemy szczególny nacisk na praktykę masażu, która stanowi ok. 100% czasu kursu

Po zdanym egzaminie praktycznym uczestnik otrzyma certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim


Wybierając 3 kursy prowadzone przez Piotra Druzgałę w terminie:
Kurs „Tradycyjny Masaż Tajski” – Moduł I (3dni) 05-07 lipca 2024
Kurs „Masaż tajski na stole do masażu” 08 lipca 2024
Kurs „Masaż stóp z elementami refleksoterapii” 09 lipca 2024
oszczędzisz 10%, czyli za wszystkie 3 kursy zapłacisz nie 3000zł a tylko 2700zł


Zapraszamy !