Kurs „Tradycyjny Masaż Tajski” – Moduł I (3dni)

Masaż tajski stosowany jest zarówno profilaktycznie jak i jako środek leczniczy. Stanowi doskonałą formę relaksacji jak i uzupełnienie standardowych zabiegów terapii manualnej i masażu. Z jego znajomości skorzystać mogą głównie fizjoterapeuci, masażyści, specjaliści odnowy biologicznej, nauczyciele jogi oraz kosmetyczki zajmujące się także masażem.


Kurs prowadzony jest przez Piotra Druzgałę – magistra fizjoterapii, który od 20 lat mieszka w Tajlandii, absolwenta AWF-Kraków oraz najbardziej znanej i szanowanej szkoły tradycyjnej medycyny tajskiej WAT Pho w Bangkoku oraz pierwszego polskiego autora podręcznika do masażu tajskiego pt.: „Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik” oraz książki o tajskiej kulturze „Co kryje tajski uśmiech”. Piotr prowadzi kursy masażu tajskiego od ponad 10 lat łącząc wiedzę z fizjoterapii, osteopatii i innych dziedzin medycyny z tradycyjnymi technikami masażu tajskiego czyniąc w ten sposób masaż tajski bardziej skutecznym narzędziem w rękach masażysty czy fizjoterapeuty.

Opis kursu

Poznasz masaż ogólny uczony według tradycji szkoły Wat Pho w Bangkoku, głównej szkoły Tradycyjnej Tajskiej Medycyny. Masaż ten jest połączeniem elementów medycyny chińskiej – akupresury i jogi –(pozycie złożeniowe i rozciąganie) z tą różnicą, że masowany jest bierny, wszystkie ruchy wykonuje za niego masujący. Z punktu widzenia medycyny współczesnej TMT to zabieg z grupy technik mobilizacyjnych, technik powięziowych oraz manipulacyjnych kręgosłupa i kończyn. Masaż ten stosowany jest profilaktycznie, przeciwstresowo – przywraca organizmowi harmonię i balans energetyczny.

Dla kogo

Ten kurs jest dobry dla każdego: dla masażysty, fizjoterapeuty, czy kosmetyczki, jako skuteczna metoda odnowy biologicznej, rewitalizacji, a także utrzymania zakresu ruchów w stawach i elastyczności mięśni. Skorzystają z niego także osoby niezwiązane z medycyną czy kosmetologią, jak np. wielbiciele jogi, gdyż masaż może posłużyć jako element zaciskania więzi rodzinnych i partnerskich.

Program kursu

 • Tło historyczne, definicja, główne szkoły masażu
 • Wprowadzenie do Tradycyjnej Tajskiej Medycyny: teoria 5 elementów, punkty uciskowe (akupresury), przebieg kanałów energetycznych
 • Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu
 • Etyka masażysty
 •  Techniki masażu tajskiego * poprawne ułożenie ciała terapeuty * umiejętność właściwego użycia ciężaru własnego ciała w czasie zabiegu * techniki rozciągania kończyn i grzbietu * techniki nacisku
 • Masaż tajski w 4 pozycjach ułożeniowych (na plecach, na boku, na brzuchu, siedząc).
 • Masaż brzucha.
 • Całościowy schemat tradycyjnego masażu tajskiego Praktyczne rady jak przygotować gabinet czy miejsce do wykonania masażu tajskiego.

Czego się nauczysz:

 • Podstaw tradycyjnej tajskiej medycyny.
 • Prawidłowego wykonania masażu tajskiego trwającej od 2 do 3 godz.
 • Technik powięziowych, mobilizacji stawów i stretchingu, które możesz wykorzystać w innych zabiegach. Bezpiecznego wykonania masażu tajskiego.
 • Bezpiecznego i ergonomicznego wykorzystania swojego ciała podczas masażu.
 • Podstawowych technik relaksacyjnych i oddechowych.
 • Podstawowych ćwiczeń tajskiej jogi.
 • Wskazówek praktycznych jak przygotować siebie, i miejsce do masażu.

Ponadto:

 • Poznasz tajską kulturę z pierwszej ręki.
 • Nawiążesz ciekawe kontakty.
 • Pożytecznie i mile spędzisz czas.
 • Może nawet zaplanujesz wyjazd do Tajlandii….

Termin kursu: 05-07 lipca 2024r.

Cena kursu: 1600 zł

Zajęcia odbywają się w godz. 10:00 – 18:00

Czas trwania kursu to 30 godzin dydaktycznych


Kładziemy szczególny nacisk na praktykę masażu, która stanowi ok. 90% czasu kursu

Po zdanym ostatniego dnia egzaminie uczestnik otrzyma Zaświadczenie ukończeniakursu MEN III/1 oraz Certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim


Wybierając 3 kursy prowadzone przez Piotra Druzgałę w terminie:
Kurs „Tradycyjny Masaż Tajski” – Moduł I (3dni) 05-07 lipca 2024
Kurs „Masaż tajski na stole do masażu” 08 lipca 2024
Kurs „Masaż stóp z elementami refleksoterapii” 09 lipca 2024
oszczędzisz 10%, czyli za wszystkie 3 kursy zapłacisz nie 3000zł a tylko 2700zł


Zapraszamy !