Kurs „Tradycyjny Masaż Tajski” – Moduł I (3dni)

Masaż tajski stosowany jest zarówno profilaktycznie jak i jako środek leczniczy. Stanowi doskonałą formę relaksacji jak i uzupełnienie standardowych zabiegów terapii manualnej i masażu. Z jego znajomości skorzystać mogą głównie fizjoterapeuci, masażyści, specjaliści odnowy biologicznej, nauczyciele jogi oraz kosmetyczki zajmujące się także masażem.

Kurs prowadzony jest przez Piotra Druzgałę – magistra fizjoterapii, który od 20 lat mieszka w Tajlandii, absolwenta AWF-Kraków oraz najbardziej znanej i szanowanej szkoły tradycyjnej medycyny tajskiej WAT Pho w Bangkoku oraz pierwszego polskiego autora podręcznika do masażu tajskiego pt.: „Masaż tajski. Między jogą i fizjoterapią. Praktyczny podręcznik” oraz książki o tajskiej kulturze „Co kryje tajski uśmiech”. Piotr prowadzi kursy masażu tajskiego od ponad 10 lat łącząc wiedzę z fizjoterapii, osteopatii i innych dziedzin medycyny z tradycyjnymi technikami masażu tajskiego czyniąc w ten sposób masaż tajski bardziej skutecznym narzędziem w rękach masażysty czy fizjoterapeuty.

Opis kursu

Poznasz masaż ogólny uczony według tradycji szkoły Wat Pho w Bangkoku, głównej szkoły Tradycyjnej Tajskiej Medycyny. Masaż ten jest połączeniem elementów medycyny chińskiej – akupresury i jogi –(pozycie złożeniowe i rozciąganie) z tą różnicą, że masowany jest bierny, wszystkie ruchy wykonuje za niego masujący. Z punktu widzenia medycyny współczesnej TMT to zabieg z grupy technik mobilizacyjnych, technik powięziowych oraz manipulacyjnych kręgosłupa i kończyn. Masaż ten stosowany jest profilaktycznie, przeciwstresowo – przywraca organizmowi harmonię i balans energetyczny.

Dla kogo

Ten kurs jest dobry dla każdego: dla masażysty, fizjoterapeuty, czy kosmetyczki, jako skuteczna metoda odnowy biologicznej, rewitalizacji, a także utrzymania zakresu ruchów w stawach i elastyczności mięśni. Skorzystają z niego także osoby niezwiązane z medycyną czy kosmetologią, jak np. wielbiciele jogi, gdyż masaż może posłużyć jako element zaciskania więzi rodzinnych i partnerskich.

Program kursu

• Tło historyczne, definicja, główne szkoły masażu
  • Wprowadzenie do Tradycyjnej Tajskiej Medycyny: teoria 5 elementów, punkty uciskowe (akupresury), przebieg kanałów energetycznych
  • Wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu
  • Etyka masażysty
  •  Techniki masażu tajskiego * poprawne ułożenie ciała terapeuty * umiejętność właściwego użycia ciężaru własnego ciała w czasie zabiegu * techniki rozciągania kończyn i grzbietu * techniki nacisku
  • Masaż tajski w 4 pozycjach ułożeniowych (na plecach, na boku, na brzuchu, siedząc).
  • Masaż brzucha.
  • Całościowy schemat tradycyjnego masażu tajskiego Praktyczne rady jak przygotować gabinet czy miejsce do wykonania masażu tajskiego.

Czego się nauczysz:

• Podstaw tradycyjnej tajskiej medycyny.
  • Prawidłowego wykonania masażu tajskiego trwającej od 2 do 3 godz.
  • Technik powięziowych, mobilizacji stawów i stretchingu, które możesz wykorzystać w innych zabiegach. Bezpiecznego wykonania masażu tajskiego.
  • Bezpiecznego i ergonomicznego wykorzystania swojego ciała podczas masażu.
  • Podstawowych technik relaksacyjnych i oddechowych.
  • Podstawowych ćwiczeń tajskiej jogi.
  • Wskazówek praktycznych jak przygotować siebie, i miejsce do masażu.

Ponadto:

• Poznasz tajską kulturę z pierwszej ręki.
  • Nawiążesz ciekawe kontakty.
  • Pożytecznie i mile spędzisz czas.
  • Może nawet zaplanujesz wyjazd do Tajlandii….

Termin kursu: 05-07 lipca 2024r.

Zajęcia odbywają się w godz. 10:00 – 18:00

Czas trwania kursu to 30 godzin dydaktycznych

Kładziemy szczególny nacisk na praktykę masażu, która stanowi ok. 90% czasu kursu

Po zdanym ostatniego dnia egzaminie uczestnik otrzyma Zaświadczenie ukończeniakursu MEN III/1 oraz Certyfikat ukończenia kursu w języku polskim i angielskim